چگونه یک تجارت کوچک را آغاز کنیم؟

با انجام این 10 گام کسب و کار کوچک خود را به آسانی شروع کنید.

تصمیم به آغاز یک تجارت می تواند یکی از هیجان انگیز ترین تصمیمات زندگی شما باشد اما موارد مختلف و عناصر بسیار متفاوتی را باید مد نظر قرار دهید.

در اینجا ده گام معرفی می شود که یک دید جامع از گام های اولیه مورد نیاز برای آغاز موفقیت آمیز یک تجارت را فراهم می آورد، با نگاهی به یک گام در یک زمان، شما به سمت مالکیت تجارت خرد، پیش خواهید رفت.

گام اول. الهام بگیرید

تمامی تجارت ها از یک نقطه- یک ایده- مشترک آغاز می شوند.

ممکن است شما سال ها رویای آغاز تجارت تان را داشته باشید، یا ممکن است بصورت غیر منتظره به شما الهام شود.

علیرغم این منبع، نخستین گام آغاز تجارت شما با یک ایده تجاری شکل می گیرد.

گام دوم. جستجو کنید

زمانی که ایده بزرگ تان را شناسایی کردید، زمان آن فرا می رسد که آن را با کمی واقعیت، متعادل کنید. آیا شما واقعاً آماده آغاز یک تجارت هستید؟ این “آزمون آغاز تجارت” را انجام دهید تا آمادگی تان را بیازمایید و ببینید که شما چه چیزی را برای آماده سازی خودتان در راستای مالکیت تجاری نیاز دارید.

گام بعدی جستجو که شما در فرایند آغاز تجارت خرد اجرا می کنید، به شما کمک می کند تا اگر ایده تجاری شما بصورت بالقوه است، آنرا کشف کنید. برای موفقیت یک تجارت خرد، آن تجارت باید مشکلات را رفع کند و یا نیازی را برطرف سازد و یا خواسته های بازار را مطرح کند. راه هایی برای شناسایی این نیاز وجود دارد، نظیر : جستجو، گروه های تمرکز و حتی آزمون و خطا. زمانی که شما بازار را مورد بررسی قرار دادید، باید به برخی از سوالات پاسخ دهید:

  • نیازی به خدمات/محصولات پیش بینی شده شما وجود دارد؟
  • چه کسانی نیازمند آن هستند؟
  • آیا در حال حاضر شرکت های دیگری وجود دارند که محصولات/ خدمات مشابه را ارائه کنند؟
  • رقابت چگونه است؟
  • تجارت شما چگونه متناسب با بازار خواهد بود؟

فراموش نکنید که پیش از شروع بکار، از خودتان سوالاتی در مورد آغاز تجارت بپرسید.

گام  سوم. یک طرح ایجاد کنید

شما نیاز به یک طرح دارید تا ایده تجاری تان را به واقعیت تبدیل کنید. اگر شما قصد جستجوی حمایت مالی از سوی یک سرمایه گذار و یا موسسه مالی را دارید، یک طرح تجاری مکتوب و رسمی الزامی است.

حتی اگر شما در جستجوی حمایت مالی نباشید، یک طرح تجاری ساده می تواند به شما دیدی واضح در مورد آنچه امید به کسب آن دارید و اینکه چطور باید برای انجام آن طرح ریزی کنید، بدهد.

درمجموع ، طرح تجاری شما باید اهداف تجاری شما و انگیزه پشت آن و نیز طرح شما برای دستیابی به اهداف تان در راستای بازاریابی و فروش را مشخص کند.

گام چهارم. وضعیت مالی خود را طرح ریزی کنید

آغاز یک تجارت خرد نیاز به پول بسیار زیاد ندارد اما به سرمایه گذاری اولیه نیاز دارد و راه هایی برای سرمایه گذاری تجارت خرد شما وجود دارد نظیر:

  • تامین مالی
  • وام تجارت خرد
  • کمک مالی تجارت خرد
  • سرمایه گذاران

شما همچنین می توانید تجارت تان را بدون سرمایه اساسی و با تکیه بر خودتان و استفاده از سرمایه اندک و در عین حال کافی آغاز کنید.

گام پنجم. یک ساختار تجاری انتخاب کنید

تجارت خرد شما می تواند تک مالکی، شراکتی، شرکتی با مسئولیت محدود (LLC) و یا در حد یک همکاری باشد. ساختار تجاری که شما انتخاب می کنید عوامل بسیاری از نام تجاری شما تا مسئولیت شما و چگونگی ثبت و ضبط مالیات شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

شما می توانید یک ساختار تجاری اولیه انتخاب کنید و سپس مجدداً آنرا ارزیابی کرده و ساختارتان را متناسب با تغییر رشد و نیاز تجاری تان تغییر دهید.

گام ششم. نام تجاری تان را برگزیده و ثبت کنید

نام تجاری شما نقش مهمی در تقریباً تمامی جنبه های تجاری شما دارد بنابراین شما می خواهید که آن اسم بهترین باشد. مطمئن شوید که تمامی معانی ضمنی و بالقوه را به هنگام بررسی گزینه ها و انتخاب نام تجاری تان، در نظر گرفته اید.

در ابتدا شما به هنگام انتخاب نام تجاری تان نیازمند آن هستید که بررسی کنید که اسم شما یک علامت تجاری و یا در حال حاضر مربوط به شرکت دیگری نباشد. سپس شما نیاز به ثبت آن دارید. یک شرکت تک مالکی باید نام تجاری خود را در دفتر ایالت و یا کشور ثبت کند.

شرکت ها، شرکت های با مسئولیت محدود و یا شرکت های محدود معمولاً نام تجاری خود را زمانی ثبت می کنند که امور اداری تشکیل شرکت، کاملاً انجام شده باشد.

فراموش نکنید که نام دامنه تجاری تان را به هنگام انتخاب نام تجاری، ثبت کنید.

 گام هفتم. مجوزها و پروانه ها را دریافت کنید

امور اداری، بخشی از فرایند آغاز تجارت شماست. بسیاری از مجوز ها و پروانه های تجارت خرد وجود دارند که ممکن است متناسب با نوع تجارت شما و مکان آن، نیاز باشند. در طی فرایند آغاز به کار، شما نیازمند آن هستید که در مورد مجوزها و پروانه هایی که مورد نیاز تجارت تان است، تحقیق کنید.

 گام هشتم. مکان تجاری تان را پایه گذاری کنید

پایه گذاری مکان تجارت شما برای آغاز به کار تجارت تان مهم است، خواه شما یک دفترخانه، یک مکان اداری خصوصی یا شراکتی و یا یک مکان جزئی داشته باشید.

لازم است که شما درمورد مکان تان، تجهیزات و پایه گذاری کلی فکر کنید و مطمئن شوید که مکان تجاری شما متناسب با نوع کار شماست.

گام نهم. سیستم حسابداری خود را انتخاب کنید

هنگامی که سیستم ها در جای خود قرار گرفته باشند، تجارت های خرد خیلی موثرتر حرکت می کنند. یکی از مهم ترین سیستم ها برای تجارت های خرد، سیستم حسابداری است.

سیستم حسابداری شما برای ایجاد و مدیریت بودجه تان، تنظیم نرخ های تان، رفتار تجاری با سایرین و  طبقه بندی مالیات های شما، ضروری است.

شما می توانید خودتان سیستم حسابداری تان را تنظیم کنید و یا می توانید یک حسابدار انتخاب کنید تا با اطمینان بیشتری امور را انجام دهید.

شما می توانید خودتان سیستم حسابداری تان را تنظیم کنید و یا می توانید یک حسابدار انتخاب کنید تا با اطمینان بیشتری امور را انجام دهید.

گام دهم. تجارت خردتان را رواج دهید

در ابتدا که تجارت شما برپا شده و شروع به حرکت کرده است، شما نیازمند آن  هستید که مشتریان و مصرف کنندگان را جذب کنید. شما می توانید این کار را با نوشتن پیشنهاد فروش های منحصر به فرد (USP) و انجام یک طرح بازاریابی، آغاز کنید.

سپس، تا حد امکان ایده های بازاریابی تجارت خرد را بررسی کنید تا بتوانید در مورد چگونگی رواج موثرتر تجارت تان تصمصم بگیرید.

در ابتدا که شما این فعالیت های مربوط به آغاز تجارت را تکمیل کردید، در حقیقت شما تمامی مهم ترین مبانی تجارت خرد را پوشش داده اید و آماده موفقیت در تجارت خرد هستید.

یاداشت-۱: این نوشته از سایت ir48.com ګرفته شده!

یاداشت -۲: اگر شما هم نوشته داشته باشید برای نشر از طریق این سایت لطفآ باما شریک سازید!

افزودن دیدگاه

Sign up to receive the latest updates and news

© 2023 Afghan Business Finder