خصوصی
2 ماه قبل
39 بازدید

پوهنتون رنا

موقعیت

ولایت: کابل
ولسوالی: شهر کابل
موقعیت:  چهاراهی بره کی، کابل افغانستان

در مورد پوهنتون‌رنا

پوهنتون‌رنا، در سال 1387هـ‌ ش به عنوان مؤسسۀ تحصیلات‌عالی راجستر شدۀ وزارت تحصیلات‌عالی جمهوری اسلامی افغانستان در شهر کابل آغاز به فعالیت نمود. با رعایت تمام پالیسی‌ها و دستورالعمل‌های تضمین کیفیت وزارت تحصیلات‌عالی، رنا با گواهی‌نامۀ شماره 15/710 صادر شدۀ وزارت تحصیلات‌عالی جمهوری اسلامی افغانستان در 13/جون/2014 با دریافت لقب پوهنتون جای‌گاه جدیدش را در سکتور خصوصی قلم‌زد.

پوهنتون‌رنا به عنوان یک نهاد با کیفیت، معیار‌های تحصیلات‌عالی را فراهم و متعهد به نقش مثبت در کمک به آموزش و پرورش را ایفا می‌‌کند. با پی‌گیری اهداف خاص و برنامه‌های آموزشی و پرورشی در شرایط معاصر و در واقع رسیدن به اهداف خود و ایجاد تفاوت‌ها در زندگی نسل‌جوان رسالت خویش را ایفا نموده و در راستای گسترش آن مبادرت می‌ورزد.

بخش آموزش و پرورش، مهم‌ترین سکتور تصور می‌شود که سبب مجلل‌سازی بخش‌های دیگر گردیده و مردم را به موفقیت و سعادت سوق می‌دهد. بنابراین پوهنتون‌رنا، این ابتکار را با‌ ارایه‌نمودن تحصیلات‌عالی با معیارهای بین‌المللی پذیرفته‌شده و معتبر جهان در عمل پیاده می‌کند.

پوهنتون‌رنا به عنوان یک نهادعلمی با ارایه‌نمودن تحصیلات‌عالی در عصرمعاصر روش آموزشی را سرمشق فعالیت‌های خویش قرار داده است که اهداف بلند‌مدت کیفی، حرفه‌ای و مهارت‌های مبتنی بر نیازهای امروز و آینده را به دنبال دارد. رشته‌های حاضر این پوهنتون شامل ادارۀ‌تجارت، کمپیوتر‌ساینس، حقوق و علوم‌سیاسی، ارتباطات‌عامه و ژورنالیزم و زبان‌های خارجی می‌باشد.

مزیت‌رقابتی پوهنتون‌رنا در بازار سکتور تحصیلات‌عالی خصوصی در ستون هیأت‌علمی با تحصیلات در مقاطع دکتری و ماستر است که این اعضا رشدیافته و تحصیل شدهٔ پوهنتون‌های معتبر خارجی می‌باشند.

 

دیدگاه دانشگاه رنا

دانشگاه رنا در تکاپوی هنجارهای جدید پژوهش و آموختن بوده و همواره در معیاری‌سازی و برتر ساختن سطح دانش تلاش ورزیده و برای رسیدن به یک دانشگاه پژوهش‌محور حرکت می‌کند، تا برای جامعه‌ی افغانستان بیشتر خدمت نماید.

(دیدگاه و مأموریت دانشگاه رنا به تأریخ 30 ام دلو/بهمن سال 1396 هجری خورشیدی با ثبت پروتُکُل شماره 76 اعضای هیئت ارتقای کیفیت و اعتباردهی مطرح شد و بعد از بحث، تغییرات لازم به اتفاق آرا تأیید گردید. )

 

مأموریت دانشگاه‌ رنا

دانشگاه رنا در راستای غنامندی علم و دانش در کشور و تربیه‌ی نسل جوان از طریق تدریس، تحقیق و عرضه خدمات، فعالیت می‌نماید.

 

ارزش‌های دانشگاه‌رنا

رهبری – ما آموزش با کیفیت را رهبری می‌کنیم.

برتری – ما به بالابردن سطح دانش می‌اندیشیم.

استطاعت مالی – ما برنامه‌های مقرون‌به‌صرفه را ارایه می‌کنیم.

مسئولیت – ما بیش‌ترین مسئولیت را در قبال دانشجویان خویش احساس می‌کنیم.

پرورش – ما برای افغانستان‌جدید استعدادها را پرورش می‌دهیم.

مشخصات تماس

۰773102051
۰729030303
info@ru.edu.af
افزودن به موارد دلخواه
افزودن به بخش مقایسه
گزارش سوء استفاده
© 2023 Afghan Business Finder